Tagozatunk máig vallott hitvallása egy olyan közösség építése és fenntartása, amely nekünk nőknek is keretet és biztonságot ad. A Nőtagozat 1974.május 6-án csatlakozott az Alapklubhoz kulturális, érdekvédelmi és segítségnyújtási gondolatokból eredően, hogy a különböző okok miatt sajnos egyedül maradt nők, asszonyok jól érezzék magukat egy közösségben, gondolataikat kicserélhessék Az alapítás óta már 65 év telt el, de az eredeti célokat messze túlmutatóan sikerült a mi közösségünket megfogyatkozva is összetartani.
Soós Istvánné
honv. nyugdíjas
Nőtagozatunk különlegessége volt, hogy nemcsak havonta egyszer találkoztunk, mert szükségünk volt és van egymásra. 2004-2024 között az elnökasszonyt – a Ház minden tagja őt, mint Molnár Klárit ismerte. Szívós akarattal és türelemmel teremtette meg azt a hangulatot és élményt, hogy jó dolog akár gyakrabban is egymás társaságában lenni és egymásra figyelni. Összejövetelinket ezért minden héten és mindig hétfőn tartottuk, talán nem véletlenül, enyhíteni a hét végi magányt, egyedüllétet, vagy elmesélni a többieknek, hogy a gyerekek csak éppen beszaladtak, mert nem volt több idejük. De nem szomorkodtunk, és játékos kedvünket sem hagytuk otthon, hanem sokszor mentünk vetélkedni.
Jelenleg 59-en vagyunk. Az átlag életkor 83 év. Létszámunkat a 2020-2023-as évek Covid járványa erősen megtépázta. Azóta búcsúztunk el több 100 éves életkort megért klubtársunktól. Utolsó útjára kísértük el Kovács Anikát 102 évesen, Koppány Icukát szintén 102 évesen, Lénárt Emikét pedig 103 évesen.
Akik idősotthonokban élnek vagy vidékre költöztek a hozzátartozóikhoz, sajnos már nem tudnak személyesen részt venni a klubnapokon. Molnár Klári telefonon tartja velük a kapcsolatot, érdeklődik hogylétük felől, névnapokon, születésnapokon jókívánságainkat közvetíti. Képeslappal is köszöntjük őket, karácsonyi üdvözleteket is küldünk. A beteglátogatás is része a kapcsolattartásnak.
Három férfi tagunk is van, akik párjukhoz csatlakozva léptek közénk. Fontos számunkra, hogy jó kapcsolatban legyünk más tagozatokkal. Hívjuk őket a mi rendezvényeinkre, mi is minden rendezvényen szívesen részt veszünk.
A Bélyegkiállítást a 60. évforduló alkalmából is közösen tekintettük meg. De említhetjük a Hadihajós kiállítást, a Hadtáp, a Fegyverzeti, a Légvédelmi tagozatot is. Kiemelkedő volt a Pénzügyi tagozat 40. jubileumán részt venni, megtekinteni és csodálni a Rákóczisták 30. ünnepi előadását. Mindig vártuk a kertbarátok szeptemberi Terménybemutatóját és a Díjátadó Gálát. A Café Galériában megrendezett Katonafestők kiállítására Bartha Ildikó tagtársunk műveit neveztük. Legutóbb Attila című rajzával díjat is nyert.
Ezeken kívül a Nyugállományúak Bálján, a Batyus Bálon is ott voltunk és vagyunk. Örömmel jövünk a HÁZ Nőnapi megemlékezéseire, ahol a műsoron kívül cserepes virággal is köszöntenek bennünket. A katonaözvegyi találkozóknak is mindig van tagjainkból résztvevője.
A Klub Közművelődési Bizottságában Szekuláné Szabó Csilla nyá. őrnagy által szervezett programok nagy népszerűségnek örvendenek, időben kell jelentkezni, hogy helyet kapjunk. A fiatalabbak a kirándulásokon, az idősebbek a HÁZ belső programjain vesznek részt.
A HÁZ karácsonyváró és Mikulás ünnepségére mindig jönnek a mi unokáink, dédunokáink, mi pedig gyönyörködhetünk bennük. Látjuk, hogy szívesen eljönnek a műsorra, a csomagért és a repülő szaloncukrokért.
Negyedévente ünnepeltük a kerek évfordulósokat, saját készítésű süteményekkel, tombolával, énekkel, jó hangulatban, fényképeken megörökítve. Ezt a jövőben is így tervezzük.
Voltak és lesznek közös csoportos üdülési lehetőségek, amire többen jelentkeznek, ilyenek voltak Balatonakarattya, Erdőbénye, Mátraháza, Hajdúszoboszló, Badacsonylábdihegy.
Egészségügyi szűrőbuszt biztosított a HÁZ, többen jelentkeztek ezekre a vizsgálatokra. Az Ortobolt Lábcentrum méretre készített gyógycipőire is mindig volt és van igény, amit a Tb támogat és a cipők ortopéd szakorvos javaslata alapján készülnek.
Szociális rászorultság alapján karácsonyi csomagot is kapnak tagjaink, tartós élelmiszerekkel, édességgel, vitaminokkal. Általában 5-6 fő részesül ebben.
2019-ben a tagozat 45. évfordulóját ünnepélyes keretek között tartottuk meg. Feldíszítettük a Pódium bárban a színpadot, megalakítottuk a Vidám csajok dal, illetve tánc együttesét, akik zenével fűszerezve szerepeltek a műsorban. A dalokat Kiss Boldizsárné (Piroska), a táncot Soós Istvánné (Babi) tanította be.
Az elmúlt 10-15 évben mindig részt vettünk a Klub elnöksége által szervezett vetélkedőin. A Nőtagozat 4 fős versenyző csapattal, de teljes nőtagozati drukkerekkel volt jelen. Mindig dobogós helyet értünk el. 2019-ben a Híradó Tagozat Puskás Tivadar a telefonhírmondó feltalálójának emlékére rendezett vetélkedőn is 4 fős csapattal versenyeztünk. Az összes tagozat résztvevőivel együtt több órás felkészítő előadásokat hallgattunk. Megtudtuk, hogy ez volt az addig ismert első elektronikus hír- és műsorszolgáltató közeg a világon, a rádió és internet őse. Puskás Tivadar szabadalmaztatta is tanulmányát és Budapesten működött a világon először 1893-ban. (Presszer Gábor zenéje ezt az időt idézte az És szól a rádió… című szerzeményében). A győztes Nőtagozat csapata elnyerte PuskásTivadar a telefonhírmondó feltalálója című emlékplakettet.
Kiemelkedő esemény volt a Nőtagozat életében a 2024. április 22-én megtartott, a Nőtagozat 50. évfordulójának méltó megünneplése. Az eseményre hónapokig készültünk. Először Molnár Klári elnökünk a tagozati életünk korszakát elevenítette fel. Az emlékezés vidám hangulatú estéjét diavetítéssel, képekkel színesítettük. Tagjaink nagy lelkesedéssel készültek az előadásra, a humoros színjátékra, kinek-kinek vérmérséklete szerint, énekelve, prózát mondva. Örömtánc, vers, próza, mediterrán gitárdallam is elhangzott. Vendéglátást is szerveztünk. Az eseményre a KIEG Vezetőségét, a HÁZ parancsnokát és mindazokat meghívtuk, akik tudtak ránk időt szakítani. A Nőtagozat 50. évfordulója alkalmából a tagozat érdekében végzett eredményes munkájukért elismeréseket kaptak tagjaink.
Gondoltuk volna, hogy tagozatunk sportversenyen is részt vesz?
Részt vettünk a „Spar Maratonon”, tagozatunkat hárman képviselték a sétán, Tót Ági Müller Ildikó Csoma Edit
Nagy változást hozott a 2024-es év nemcsak a HÁZ életében, de a tagozatunknál is. Alkalmazkodnunk kellett az új helyzethez, ritkultak a klubnapjaink helyszűke miatt. Jelenleg minden hó első és harmadik hétfőjén találkozunk. Az Üvegteremben tartjuk összejövetelünket, néha a Pódium Bárban is. Hogy idős klubtársainkat jobban bevonhassuk a beszélgetésekbe, hangosítást is kértünk, a vetítésekhez pedig projektort. Vezetőségi üléseken megvitatjuk az aktuális eseményeket, közösen javaslatokat teszünk, folyamatosan információkkal látjuk el tagjainkat. Honlapunkon a Nőtagozati eseményeket fényképekkel aktualizáljuk. A Nők Karácsonyát közös ebéddel ünnepeljük. A klubnapok színesebbé tételével (úti előadásokkal, kirándulások képeivel, aktuális megemlékezésekkel, egészségügyi témával kapcsolatos tájékoztatóval, kvízjátékokkal, bingóval) szeretnénk az érdeklődést továbbra is fenntartani. A Gondosóra programot népszerűsítettük, 21 fő használja, egy alkalommal kértek segítséget.
Tisztújítás 2025 áprilisában volt,
20 év után visszavonult Molnár Gyuláné a Nőtagozat Örökös Tiszteletbeli Elnöke.
Az új vezetőség:
Elnök: Müllerné Soós Ildikó,
Titkár: Soós Istvánné,
Gazdálkodási felelős: Szalkovszky Tiborné,
Közművelődési felelős: Csoma Jánosné,
Szociális és kegyeleti felelős: Müllerné
Soós Ildikó.
Számos kitüntetést kaptunk HM szintről:
HKC I., II., III. fokozat;
Klub elismerések:
Molnár Gyuláné honvédségi nyugdíjas és
katonaözvegy, Közösségért Emlékérem
Csoma János Csabáné, Közösségért Emlékérem
Szalkovszky Tiborné katonaözvegy a Klub Örökös Tiszteletbeli T
Várunk új belépőket a közösségünkbe.
Budapest, 2025. november
