A Nőtagozat bemutatkozása!

                         Kedves Klubtársaim!  

1961. április 6.-án, Magyar Néphadsereg Nyugdíjas Tisztek Tiszthelyettesek Budapesti Klubja szervezésében a szakmai és fegyvernemi szekciók mellett:1974. május 7. én megalakult a „KLUB” Nőtagozata a harcosabb és határozottabb női elődjeink tenni akarásából és ht katona férjeink segítségével.

  E tagozatban összegyűlt nők célja az volt, hogy az „élt jóvoltából”, s a különféle okok miatt sajnos egyedül maradt nők, asszonyok számára olyan közösség jöjjön létre, amely alkalmas a közös gondjaink enyhítésére, megbeszélésre, egymás segítésére.

 Ez a tagozat nem kapcsolódott soha semmilyen alakulathoz heterogén összetétele miatt. Tulajdonképpen sehova, de mégis minden katonai szervezethez is tartozhatnánk, a különböző helyeken, helyőrségekben szolgálatot teljesítő katona férjek miatt, és ahova kísérniük kellett családtagjainkkal együtt. Hátérben, a csak a „Nagy KLUB” volt különféle segítségünkre mind az életünk anyagi, érdekvédelmi, szociális, mind egyéni szempontok figyelembevételével. Ma már, kizárólagosan csak a saját tagdíjunkból élünk szoros tervezéssel. A 29 tagozatból álló Klubtanácsban az elnök (Molnár Gyuláné Klári)  képviseli tagozatunkat. Az 1974. évi szervezkedésből elődeink hamarosan 160-170 fős tagozattá lett, alapvetően a Katona özvegyekből, honvédségi polgári alkalmazottakból, BM-es és Maléves hölgyekből.

   Hálás szívvel emlékezünk elődeinkre, akik már akkor is felmérték, hogy „egyedül maradva” nagyon nehéz a női életünk, életünk előre hal adtával. Jobb, ha megoszthatjuk gondjainkat, örömeinket, bánatainkat egy hasonló korú és élethelyzetű közösségben.

                                                                             Molnár Gyuláné                                                                              Nőtagozat elnöke

Author: babi

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük